[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Prezes52
    RS
    • 2012
    • 6427
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    adamsky, spoko niezwłącznie to uczynie kiedy odebrałeś swoją Octavie? ja 19.2012 widze w tedy sie zaresjestrowałeś


    Mariusz
    Spoty Tarnowskie

    Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

    Komentarz

    • adamsky
      Rider
      • 2024
      • 371
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez Prezes52
      adamsky, spoko niezwłącznie to uczynie kiedy odebrałeś swoją Octavie? ja 19.2012 widze w tedy sie zaresjestrowałeś
      jakoś październik/listopad 2012.

      Komentarz

      • Prezes52
        RS
        • 2012
        • 6427
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        adamsky, robiłeś pomiar tyłu? ja byłem w zeszłym tygodniu w ASO czekam na decyzje

        [ Dodano: Pon 11 Lut, 13 20:56 ]
        nie mam gazu a wyszło mi 370mm z tyłu


        Mariusz
        Spoty Tarnowskie

        Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

        Komentarz

        • adamsky
          Rider
          • 2024
          • 371
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez Prezes52
          adamsky, robiłeś pomiar tyłu? ja byłem w zeszłym tygodniu w ASO czekam na decyzje

          [ Dodano: Pon 11 Lut, 13 20:56 ]
          nie mam gazu a wyszło mi 370mm z tyłu
          Jestem po drugiej wymianie na razie 386, ale to nie jest możliwe by ten wymiar się utrzymał. Obstawiam że za góra miesiąc mi klapnie...

          Komentarz

          • Tatra
            Ambiente
            • 2011
            • 248
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez mkania777
            A kto z kolegów ma BF i wspomagacze? Jak taki układ wygląda?
            Ja mam takie monstrum :wink:
            Zestaw BF + wspomagające na pewno nie jest idealnym rozwiązaniem.
            Co prawda prześwit trzyma normę (ok 390 mm) przy zatankowaniu na full (Pb+LPG) + koło zapasowe w bagażniku i nie mam efektu "motorówki", ale jeśli chodzi o twardość zawieszenia to wg mnie (takie mam subiektywne odczucia) jest za mocne.

            Pewnie po przejechaniu kilku tysięcy km trochę "oklapną" i będzie OK.

            Trzeba wybrać z dwojga złego ... :wink:

            " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
            Pzdr. - 1.6 MPI

            Komentarz

            • leonn
              RS
              • 2011
              • 2726
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez adamusek
              ja polecam lejeforsa Heavy Duty
              Jaki masz na nich wymiar? Masz je założone oczywiście o O2Fl TDi?

              Komentarz

              • adamsky
                Rider
                • 2024
                • 371
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Napisałem w sprawie sprężyn do federacji konsumentów i oto co mi odpisali:


                Szanowny Panie,

                gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową, określonych w art. 8 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego. Towarem konsumpcyjnym jest rzecz ruchoma sprzedawana w zakresie działalności przedsiębiorstwa osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (art. 1 ust. 1 ustawy).

                Czym innym są uprawnienia gwarancyjne, a czym innym uprawnienia ustawowe wynikające z niezgodności towaru z umową. Skrócenie okresu gwarancji nie ma wpływu na uprawnienia ustawowe, z tym że skrócenie gwarancji nie może działać wstecz w stosunku do gwarancji, których okres zaczął już biec.

                Pytanie o rozwiązanie problemu polegającego na tym, „że prześwit w tylnym zawieszeniu jest poniżej normy” znajduje taką odpowiedź, iż może Pan żądać od sprzedawcy bezpłatnego usunięcia tej niezgodności. Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy podanej na wstępie, jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać od sprzedawcy doprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

                Spełnienie żądania naprawy może polegać na wymianie części składowej samochodu. Spełnienie żądania wymiany polega na wymianie samochodu.

                Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w art. 8 ust. 1 ustawy, nie może żądać naprawy ani wymiany, albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia (art. 8 ust. 4 ustawy).

                Z pozdrowieniami,

                Sławomir Z. [do mojej informacji stąd usunąłem nazwisko]
                Prawnik - konsultant
                Konsumenckie Centrum E-porad
                Stowarzyszenie Konsumentów Polskich


                ---

                czyli rozumie to tak że SAP nie może odmówić wymiany sprężyny w przypadku gdy auto było kupione przed data wysłania nowego rozporządzenia. Najbardziej podoba mi się fragment o żądaniu nowego auta - takie rzeczy to tylko w USA by przeszły...

                Komentarz

                • Prezes52
                  RS
                  • 2012
                  • 6427
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  adamsky, teraz wklej tą odpowiedź i napisz do SAP co oni na to


                  Mariusz
                  Spoty Tarnowskie

                  Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                  Komentarz

                  • pugo
                    Classic
                    • 2011
                    • 33

                    tylko teraz pytanie, czy SAP chce za to odpowiadać (dla LPG założonych u dilerów). Ktoś wcześniej pisał, że SAP swoim pismem zrzeka się odpowiedzialności (w stosunku do dilerów), ale tą nadal mają dilerzy w stosunku do klientów. Wydaje mi się, że to była trafna diagnoza. I to chyba w tym miejscu tkwi problem, że dilerzy chcą uniknąć wydatków.
                    Za pozostałe "bezgazowe" SAP powinno uwzględniać bez większego problemu.

                    Komentarz

                    • Prezes52
                      RS
                      • 2012
                      • 6427
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      pugo, własnie czekam na decyzje od SAP nie mam gazu zobaczymy


                      Mariusz
                      Spoty Tarnowskie

                      Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                      Komentarz

                      • adamsky
                        Rider
                        • 2024
                        • 371
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez Prezes52
                        adamsky, teraz wklej tą odpowiedź i napisz do SAP co oni na to
                        Co do ustawy konsumenckiej to odpowiedzialnym i koszty ponosi sprzedawca czyli jeśli oddajesz samochód do naprawy z tytułu ustawy konsumenckiej to koszty ew wymiany ponosi dealer a nie SAP, bo to dealer był osobą prawną sprzedającą ci auto a nie SAP.

                        Komentarz

                        • Prezes52
                          RS
                          • 2012
                          • 6427
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          i tak i nie głównym gwarantem i sprzedawca jest SAP dieler to już pośrednik z naszego punktu widzenia raczej diler ale ten bedzie się zasłaniał pisem z SAP i koło się zamyka po za tym jeśli Diler odpowiada za to to dlaczego po dokonaniu pomiarów wszystko wysyła do SAP i czeka na odpowiedź od nich czy wymienić i na co?


                          Mariusz
                          Spoty Tarnowskie

                          Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                          Komentarz

                          • EBP
                            Drive
                            • 2012
                            • 49

                            Zamieszczone przez Prezes52
                            i tak i nie głównym gwarantem i sprzedawca jest SAP dieler to już pośrednik z naszego punktu widzenia raczej diler ale ten bedzie się zasłaniał pisem z SAP i koło się zamyka po za tym jeśli Diler odpowiada za to to dlaczego po dokonaniu pomiarów wszystko wysyła do SAP i czeka na odpowiedź od nich czy wymienić i na co?
                            Pozwolę nieśmiało NIE ZGODZIĆ się z Tobą, otóż gwarantem jest sprzedający - podmiot widniejący na fakturze sprzedaży jako sprzedający, zarówno wg karty gwarancyjnej auta jak i wg przepisów prawa. Tak więc generalnie pismo z VAG (a nie SAP już od jakiegoś czasu) do autoryzowanych dilerów interesuje nas tyle co śnieg z przed 4 lat. Nie wiem jak w innych przypadkach ale w moim sprzedawcą jest ASO. Pośrednikiem nazwał bym raczej VAG - pośrednik pomiędzy producentem a sprzedającym - więc niech pośrednik się wali ze swoimi pismami
                            Ku przestrodze-szalony ponton
                            https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                            Komentarz

                            • adamsky
                              Rider
                              • 2024
                              • 371
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez Prezes52
                              i tak i nie głównym gwarantem i sprzedawca jest SAP dieler to już pośrednik z naszego punktu widzenia raczej diler ale ten bedzie się zasłaniał pisem z SAP i koło się zamyka po za tym jeśli Diler odpowiada za to to dlaczego po dokonaniu pomiarów wszystko wysyła do SAP i czeka na odpowiedź od nich czy wymienić i na co?
                              Co do ustawy konsumenckiej mam już (niestety) pewne doświadczenia i opisze to na przykładzie.

                              kupiłem kiedyś telefon w pewnej sieci mm, po ok 6 miesiącach telefon zaczął wariować (a dodatkowo sam telefon mnie zaczął denerwować) więc poszedłem do ów sklepu i na piśmie złożyłem niezgodność towaru z umową i żądaniem wymiany telefonu na nowy model. Po ok 2 tygodniach dostałem pismo, że telefon faktycznie był zepsuty i mam przyjść wybrać sobie nowy telefon. Przy okazji dowiedziałem się, że jeśli oddaję coś na zasadach konsumenckich to sklep ponosi koszty naprawy ew. wymiany - jak oni się dalej z importerem rozliczają nie wiem.

                              Sklep na pewno oddaje sprzęt do serwisu do analizy, jeśli się ona potwierdza to mają obowiązek rozwiązać sprawę tak jak ty sobie zażyczyłeś (art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmiany kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176).
                              Oczywiście o ile twoje żądanie nie będzie zbyt drogie np (zepsute sprężyny a ty chcesz nowe auto) wtedy oni ci je wymienią, ale gdyby np. poszedł cały silnik i koszt nowego były porównywalny do kosztu auta (no bo koszt zakupu silnika i robocizny) to ... sam nie wiem co by było (i obym się nie przekonał)


                              Ponadto na część towarów jest w polsce 1 rok gwarancji (np aparaty pewnej japońskiej firmy na c, foteliki samochodowe na m) jednak to nie wyklucza twojego prawa do reklamowania towaru z tytułu ustawy konsumenckiej (a ta wyraźnie mówi o 2 latach od zakupu).

                              Dla nas bardzo ważny jest też inny zapis tej ustawy:
                              Art. 4. 1.:
                              Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.



                              Dopiero po pół roku ty musisz udowodnić im winę w razie gdyby się opierali z wymianą.


                              Pomimo tej całej nagonki na skodę chciałbym jednak mimo wszystko dodać, że cieszę się niezmiernie z faktu posiadania tego auta. żadne auto wcześniej nie dało mi tyle satysfakcji, radości i frajdy z jazdy i to pomimo 1.6 mpi. Mam nadzieję, że w końcu problemy ze sprężynami (a to w kocu pierdoła) ustaną i pozostanie czysta radość .

                              Komentarz

                              • Prezes52
                                RS
                                • 2012
                                • 6427
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                EBP, masz racje tylko że pojedziesz do ASO a oni powiedza sorry mamy pismo z SAP i nie podlega pan gwarancji bo już mineło 6 miesiący takie mamy wytyczne z SAP i co wtedy? Pozostaje zalożenie sprawy i sądzenie się z dilerem?

                                [ Dodano: Sro 13 Lut, 13 11:29 ]
                                adamsky, a jak się ma do tego Twoja sytuacja wymienili Ci sprężyny i teraz na ile masz gwarancję na te wymienione sprężyny?


                                Mariusz
                                Spoty Tarnowskie

                                Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                Komentarz

                                • adamsky
                                  Rider
                                  • 2024
                                  • 371
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez Prezes52
                                  EBP, masz racje tylko że pojedziesz do ASO a oni powiedza sorry mamy pismo z SAP i nie podlega pan gwarancji bo już mineło 6 miesiący takie mamy wytyczne z SAP i co wtedy? Pozostaje zalożenie sprawy i sądzenie się z dilerem?

                                  [ Dodano: Sro 13 Lut, 13 11:29 ]
                                  adamsky, a jak się ma do tego Twoja sytuacja wymienili Ci sprężyny i teraz na ile masz gwarancję na te wymienione sprężyny?
                                  zdziwiłem się ale:

                                  Czy jeżeli termin gwarancji jest określony nie kalendarzowo, ale poprzez wskazanie zakresu używania rzeczy - samochodu (przebieg 20 tys. km), to dokonanie istotnej naprawy (remont silnika) w trakcie trwania gwarancji powoduje bieg tego terminu na nowo (następne 20 tys. km)? Czy biegnie on dla całej maszyny, czy tylko dla części wymienionej (silnik)?


                                  ciekawe jak do tego ASO, bo to świadczyło by że jeśli sprężyna siądzie przed upływem 6 miesięcy to nawet przyjmując pismo z VAG za obowiązujące musza ci ją wymienić .

                                  Komentarz

                                  • Prezes52
                                    RS
                                    • 2012
                                    • 6427
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    adamsky, dokładnie tak powinno być chciałem tylko to potwierdzić a masz wpis do książki odnośnie wymiany tych sprężyn? Po za tym zgdadzam się z Tobą Ze mimo tych małych problemów Octavia jest zajebistym autkiem i jeździ mi się nią super a już sporo km wykręciłem w służbowych Octaviach :szeroki_usmiech


                                    Mariusz
                                    Spoty Tarnowskie

                                    Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                    Komentarz

                                    • adamsky
                                      Rider
                                      • 2024
                                      • 371
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Zamieszczone przez Prezes52
                                      adamsky, dokładnie tak powinno być chciałem tylko to potwierdzić a masz wpis do książki odnośnie wymiany tych sprężyn? Po za tym zgdadzam się z Tobą Ze mimo tych małych problemów Octavia jest zajebistym autkiem i jeździ mi się nią super a już sporo km wykręciłem w służbowych Octaviach :szeroki_usmiech
                                      Nie mam wpisu mam tylko zlecenie na którym mam wpisane wymiana sprężyn. Nie wiem czy właśnie nie było by dobrze zażądać wbicia tego faktu.
                                      Dziwi mnie tez fakt że 2 wymiany sprężyn robili mi na tym samym zleceniu, czy to normalne?

                                      Komentarz

                                      • EBP
                                        Drive
                                        • 2012
                                        • 49

                                        Zamieszczone przez adamsky
                                        Dziwi mnie tez fakt że 2 wymiany sprężyn robili mi na tym samym zleceniu, czy to normalne?
                                        Mnie też to dziwiło - ale zażyczyłem sobie wpisów (wszystkich) do knigi serwisowej. Postać obsługująca w aso kręciła nosem , ale ten model postaci tak ma , że na wszystko kręci nosem.
                                        Ku przestrodze-szalony ponton
                                        https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                                        Komentarz

                                        • Prezes52
                                          RS
                                          • 2012
                                          • 6427
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          EBP, i to bedzie podstawa do ewentualnej gwarancji w miare pewna adamsky, na tym samy zleceniu wiec pewnie data bedzie pierwszego zlecenia


                                          Mariusz
                                          Spoty Tarnowskie

                                          Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                          Komentarz

                                          • adamsky
                                            Rider
                                            • 2024
                                            • 371
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Zamieszczone przez Prezes52
                                            EBP, i to bedzie podstawa do ewentualnej gwarancji w miare pewna adamsky, na tym samy zleceniu wiec pewnie data bedzie pierwszego zlecenia
                                            Na "szczęście" pomiędzy obiema wymianami było tylko 2 tygodnie.

                                            Komentarz

                                            • Prezes52
                                              RS
                                              • 2012
                                              • 6427
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              adamsky, to też ok jak nie masz wbitej roboty do ksiązki trzymaj zlecenie bo może się przydać do 3 wymiany


                                              Mariusz
                                              Spoty Tarnowskie

                                              Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                              Komentarz

                                              • adamsky
                                                Rider
                                                • 2024
                                                • 371
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez Prezes52
                                                adamsky, to też ok jak nie masz wbitej roboty do ksiązki trzymaj zlecenie bo może się przydać do 3 wymiany
                                                raczej na pewno będzie 3 wymiana bo obecnie mam, zaraz po robocie 386 niewierze że nie usiądzie mi te 4 mm. Moim zdaniem zaraz po wymianie to powinno być ok 400 wtedy po tym roku spokojnie nadal by była norma (nawet gdyby i 1 cm zszedł).

                                                Komentarz

                                                • Rosomak
                                                  L&K
                                                  • 2011
                                                  • 1365
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Mi dziś założyli "wspomagacze" do moich BF...
                                                  Wymiar 400mm, ciekawe ile siądzie...?
                                                  Po za tym zrobił się sztywniejszy tył z deka niestety...
                                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                  Komentarz

                                                  • lu5asz
                                                    RS
                                                    • 2011
                                                    • 2006
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez mkania777
                                                    Mi dziś założyli "wspomagacze" do moich BF...
                                                    Wymiar 400mm, ciekawe ile siądzie...?
                                                    Po za tym zrobił się sztywniejszy tył z deka niestety...
                                                    No wlasnie,i tak i tak niedobrze.Ja mam te BF,nie jest zle ale jak juz sie ktos na tyl zapakuje i bagaznik do tego to kiepskawo.Z drugiej strony az tak czesto zaladowany na full nie jezdze,a prxzeraza mnie twardosc tych wspomagaczy.
                                                    Kondziu

                                                    OCP

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...